Wesele pod namiotem

Ślub oraz wesele to jedno z najważniejszych w życiu wydarzeń. Każdy z nas chciałby by ten cudowny dzień był niesamowity i jedyny w swoim rodzaju. Jak jednak tego dokonać? Prawda jest taka, że ślub wymaga wielu przygotowań, które odbywają się znacznie wcześniej. Rezerwacja odpowiedniej Sali, zespół, który będzie potrafił zabawić gości i zaproszenia, które trafią do rodziny i bliskich nam osób. Moim zdaniem zawsze wybór odpowiedniego miejsca na wesele zajmuje najwięcej czasu. Miejsce to nie tylko sala, ale także dobrze dobra jedzenie. Dzisiaj coraz bardzie popularne staje się organizowanie wesela w namiotach. Jak jednak takie wesele zorganizować by było ono dopięte na ostatni guzik?

Likwidacja zmarszczek Warszawa
http://medycynaestetyczna.com/pl/piekna-twarz-2/likwidacja-zmarszczek
Klinika medycyny estetycznej dr Tilszer.
Oferujemy szeroki zakres zabiegów na twarz i ciało.

Namioty eventowe wymagają bardzo dużego zaangażowania oraz perfekcjonizmu. Zorganizowanie imprezy w takim miejscu nie może opierać się na cięciu kosztów, głównie na samym namiocie. Gorsza pogoda lub właśnie zbyt wysoka temperatura mogą bardzo szybko pokrzyżować nam plany i zepsuć całą atmosferę.

Warto porównać koszty wynajęcia namiotu weselnego do kosztów wynajęcia Sali weselnej. Namiot z założenia będzie droższą opcją niż sala weselna. Największym problemem może okazać się właśnie zaplanowanie wszystkich łącznych kosztów. Odpowiedni namiot weselny to jedna sprawa, ale w koszty całkowite wchodzi także catering, miejsce na namiot, toalety oraz meble i odpowiednie pokrowce na nie. To są rzeczy, których bardzo często nie bierzemy pod uwagę. Dodatkowo trzeba także wypożyczyć naczynia, ponieważ często catering oferowany jest bez naczyń oraz dekoracje całego wnętrza. Sam namiot nie posiada podłogi, więc należy wynająć także podłogę z montażem oraz demontażem, do tego podgrzewacze lub wiatraki, w zależności od pory roku, nagłośnienie, oświetlenie i transport to także koszty, które trzeba wziąć pod uwagę.

Na rynku są dostępne standardowe namioty, które można dostać w kilku rozmiarach. Znacznym minusem jest to, że standardowe namioty mają niskie sufity, co w przypadku wesela jest po pierwsze mało efektowne, a po drugie może być także niewygodne. W takim standardowym namiocie możemy zmieścić ok. 100 osób. Na rynku są także większe namioty, mają one wysoki sufit oraz często składane ściany płyt, koszt wypożyczenia takiego namiotu jest jednak trochę wyższy.

Podczas planowania wesela należy wziąć pod uwagę, że rozstawienie namiotu zajmuje trochę czasu. Jeśli decyzja pada na namiot standardowy to jego rozstawienie trwa średnio ok. 3h, jednak pomimo tego krótkiego czasu, jest on stawiany przynajmniej dzień wcześniej. W przypadku namiotów wyższych, gdzie w grę wchodzi także rozstawienie podłogi oraz ścian płytowych lub szyb, cały proces trwa ok 2 dni.

Pora roku, w której decydujemy się na ślub w namiocie ma bardzo duże znaczenie. Wesela w namiocie można organizować przez cały rok, jednak należy pamiętać o ogrzewaniu lub odpowiednim chłodzeniu. Jeśli chodzi o przygotowanie ogrzewania to można znaleźć podgrzewacze specjalnie przystosowane do ogrzewania namiotu. Są one wąskie i podłużne, co sprawia, że właściwie są niewidocznie i dokładnie zlewają się ze ścianami namiotu.

Problematyczne w przypadku wesela w namiocie jest także sprawa zaplecza sanitarnego. Co ciekawe na rynku nie ma raczej firm, które oferowałyby takie usługi. Istnieje jednak możliwość wypożyczenia łazienki na kółkach w formie przyczepki, jest tak kilka kabin, umywalka oraz lustro. Można także postawić namiot w pobliżu budynku, w którym znajduje się toaleta.
Wesele pod namiotem może być niesamowity przeżyciem jeśli zostanie ono odpowiednio przygotowane. Jest to jednak spełnienie marzeń wielu par. Koszty sa trochę większe, jednak różnica nie jest kolosalna, a taka opcja na pewno dostarcza znacznie więcej wrażeń niż tradycyjne wesele.