Tanie spanie pod namiotem

Dzisiaj coraz częściej mówi się o wycieczkach na łonie przyrody. Luksusowe hotele odchodzą w niepamięć, a na ich miejsce coraz częściej mamy ochotę na wyjazdy pod namiot. Każdy z nas chce odpocząć od miejskiego zgiełku i w gruncie rzeczy coraz częściej uciekamy w górskie tereny. Najlepiej jednak poznać góry poprzez spanie w namiocie na łonie dzikiej natury. Istnieje wiele górskich wioseczek, gdzie dotarło niewiele osób, nie ma tam internetu, a ludzie są dla siebie mili i łagodni. Także podróże autostopem dostarczają nam dodatkowych wrażeń i każdą myśleć spontanicznie.

Urządzenia chłodnicze
http://iceberg.com.pl/chlodnictwo
Agregaty skraplające i inne.
Zapoznaj się z ofertą firmy Iceberg.

Nie da się ich zaplanować co do godziny i tak naprawdę nigdy nie wiesz co się wydarzy! Tanie i niezależne podróżowanie więc wymaga kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim podstawą jest namiot, który na czas wycieczki może okazać się naszym jedynym domem. Prawdą jest, że nie we wszystkich krajach jest pozwolenie na nocowanie pod namiotem, jednak wtedy jest wiele pól namiotowych, które idealnie się do tego nadają. Czasem potrzebne jest pozwolenie. Jednak w wielu przypadkach nocowanie na dziko jest bardzo dobrą opcja i zawsze możliwą.

Na dziko czyli gdzie? Warto pamiętać o tym, że są takie kraje, gdzie nikogo nie dziwi widok wędrujących ludzi z plecakami. Szczególnie w Rosji, Gruzji czy Armenii wiele osób podróżuje właśnie w ten sposób. W tych krajach znalezienie odpowiedniego miejsca nie jest więc problemem. Dobre miejsce na biwak powinniśmy znaleźć przed zachodem słońca. Jeśli decydujemy się na taki sposób podróżowania to należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Warto zawsze mieć ze sobą zapas wody i jedzenia, ponieważ nie mamy pewności kiedy będziemy mieć okazję na kolejną wizytę w sklepie. Na pewno przyda nam się dobra mapa, kompas oraz odpowiednia orientacja w terenie, ponieważ sprzęt elektroniczny oraz wszelkiego GPSy mogą okazać się zupełnie nieprzydatne.

Zanim zdecydujemy się na konkretną okolicę dobrze jest zrobić wstępne rozeznanie czy w danej okolicy można palić ogniska. Wieczorem ognisko może być świetną formą spędzenia czasu oraz dodatkowych atrakcji takich jak pieczenie kiełbasek i ziemniaczków.

Warto także unikać spania na plaży. Chociaż w książkach i filmach zawsze jest pokazane jako coś romantycznego, w rzeczywistości może okazać się to bardzo dużą pomyłką. Piasek tak naprawdę dostaje się wszędzie i wchodzi we wszystkie możliwe zakamarki. Będzie utrzymywał się naszych rzeczach jeszcze przez kolejne kilka tygodni podróżowania. Co więcej, jeśli będzie to plaża tropikalna to nocą może być bardzo gorąco. Piasek oddaje w nocy ciepło. Z kolei od samego rana tropikalne słońce będzie nas grzało, co wcale nie jest przyjemną pobudką.

Dzikich zwierząt nie należy się bać, ponieważ w momencie, w którym wyczuwają one ludzi, to raczej uciekają. Podobnie w przypadku węży i innych gadów. Rzadko zdarza się żeby takie zwierzę można było spotkać w pobliżu naszego obozowiska. Co nie znaczy, że nie mamy być czujni. Zawsze może zdarzyć się jakaś zabłąkana owca.

Znalezienie miejsca na dzikich polanach nie jest trudne, znacznie trudniej jest znaleźć miejsce na obóz pośród zabudowań. Podstawą jest wtedy szukanie odpowiedniej łączki lub sadu. Można także szukać pomocy pośród miejscowej ludności i zapytać czy możemy się rozbić w ich ogródku. Warto także pytać pracowników sklepów, restauracji, warsztatów czy także ludzi związanych z jakimś miejscami. Znajdzie się osoba, która pomoże nam znaleźć odpowiednie miejsce na nocleg.

Nocleg pod namiotem to bardzo dobra okazja do tego by spróbować w życiu coś nowego oraz poznać nowych ludzi, którzy zawsze są dla nas bardzo serdeczni.