Spanie pod namiotem – atrakcja na wakacje

Nocowanie pod namiotem jest często dużą atrakcją dla dzieci, ale także dla dorosłych. Szczególnie latem spanie pod namiotem daje nam dodatkową możliwość nocowania z dodatkowymi atrakcjami. Prawda jest taka, że jest to tania forma nocowania.

Regały sklepowe
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

Nocowanie w namiocie wymaga wcześniejszego przygotowania i prawda jest taka, że w gruncie rzeczy łączy się z dużymi przygotowaniami, ponieważ trzeba zabrać ze sobą wiele rzeczy m.in. rzeczy do tego by jakoś się tam na miejscu urządzić i funkcjonować trochę jak w normalnych warunkach. Podstawą jest więc materac, śpiwory i butla gazowa. Niezbędne mogą okazać się także jakieś źródła światła, a także stolik czy krzesła.

Namiot jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią wycieczki rowerowe, ponieważ tak naprawdę w wielu dzikich miejscach można go rozłożyć, a w czasie podróży czasem musimy się zatrzymać w miejscu, w którym nie planowaliśmy postoju. Spać można w różnego rodzaju hotelach, hostelach lub gospodarstwach agroturystycznych lub kempingach. W tych miejscach mamy dostęp do ciepłej wody lub prysznica. Taka opcja ma bardzo wiele zalet, jednak posiada także wiele wad. Przede wszystkim taka opcja jest znacznie droższa niż spanie pod namiotem. Warto jednak pamiętać, że w Polsce namiot można jedynie rozkładać na prywatnych posesjach lub w miejscach do tego przeznaczonych. W momencie, gdy mamy swój namiot i szukamy noclegu, najrozsądniejszą opcją jest właśnie szukanie noclegu u ludzi. Wiele osób jest pozytywnie nastawionych i tym samym oprócz miejsca na nocleg w ogrodzie, polu czy łące, dostajemy także coś do jedzenia oraz możliwość wykąpania się. Taki sposób nocowania. Czasem niestety okazuje się, że wcale nie jest nam tak prosto znaleźć ludzi, którzy użyczą nam swojego ogródka. Szczególnie w Polsce nie jest to wciąż popularny sposób na noclegi. Nocowanie pod namiotem szczególnie w Indiach może się okazać świetną przygodą, ponieważ ludzie tam są bardzo gościnni i chętnie pomagają!

W przypadku, gdy jest nam głupio zapytać o miejsce na rozstawienie namiotu i chodzić po ludziach…warto rozejrzeć za jakimś miejscem, gdzie można spać na dziko. Jest jednak kilka podstawowych zasad, które są bardzo ważne podczas nocowania pod namiotem.

  1. Nie można się bać – strach ma bardzo duże oczy, a niestety podczas spania w namiocie słyszymy każdy szmer. Warto trzymać swoją wyobraźnię na uwięzi. Dzikie zwierzęta raczej nie będą zainteresowane namiotem, bo najprawdopodobniej będą się bardzo bały.
  2. Rozbij się tak, by nikt nie widział – głównie właśnie dlatego, że spanie pod namiotem w Polsce na dziko nie jest do końca legalne. Warto więc unikać rozmów z obcymi ludźmi.
  3. Znajdź najlepsze miejsce – miejsce, które wybierzesz powinno być osłonięte drzewami, krzakami lub skałami. Ważne by nie było w środku wsi, lepiej jest trochę odjechać od głównej drogi i jakieś 2 lub 3 km od wsi. Najlepiej też żeby do miejsca noclegu nie dochodziła żadna ścieżka.
  4. Miejsce na nocleg znajdujemy przed zapadnięciem zmroku – głównie dlatego, że rozbijanie namiotu po ciemku jest złym pomysłem. Na nieznanym terenie możemy trafić na mrowisko lub szyszki, które uniemożliwią nam wygodne spanie.
  5. Pamiętaj o po rządku – po zakończonym nocowaniu należy zadbać o porządek i wszystkie śmieci spakować o jednej reklamówki.
  6. Cenne rzeczy zawsze przy sobie – to jest podstawa, ponieważ nigdy nie wiesz, czy ktoś Cie nie obserwuje i nie postanowi ukraść jakiś ważnych dla Ciebie rzeczy czy dokumentów. Można je położyć w nogach albo schować w kieszonce namiotu.

Nocowanie na dziko to świetna przyjemność, ale wymaga bardzo dużej odwagi oraz wcześniejszego przygotowania. Pytanie więc czy warto wybrać się pod namiot na dziko czy jednak skorzystać z pola namiotowego?