Dobrze przygotowany namiot na biwak

Biwak to świetny sposób na spędzenie wakacji. Nie tylko w ten sposób można zaoszczędzić trochę pieniędzy na noclegach, ale także jest to super urozmaicenie dla codziennych warunków. Jak jednak przygotować się do niego dobrze, tak by niczego podczas wakacji nam nie zabrakło?

Dobry ortopeda Warszawa
http://evimed.com.pl/ortopeda/
Zespół warszawskich lekarzy specjalistów.
Umów się na wizytę do ortopedy.

Podstawą jest odpowiednio dobrany namiot. Dobry ortopeda Warszawa. Jeśli mamy w planach dłuższe wyjazdy, na których nie będziemy się wiele przemieszczać, to świetna opcją są modele na większą ilość osób. W ten sposób można bardzo zwiększyć standard mieszkania w takim namiocie i zagwarantować sobie znacznie lepszy odpoczynek. Z kolei jeśli w planach mamy wycieczkę i samochodową to warto znaleźć kompromis i wybrać namiot, który nie jest zbyt duży, a jednocześnie należy łatwo i szybko go rozkładać, tak by nie spędzać codziennie wielu godzin na jego rozkładaniu. Kolejną opcją jest wyjazd, na którym będziemy chodzić i podczas wędrówki wszystkie nasze rzeczy będziemy nosić na plecach. Warto więc wtedy ograniczyć ciężar i zdecydować się na namiot dwuosobowy. Jeśli wycieczka ma być rowerowa, to niektóre namioty posiadają specjalny przedsionek, wtedy można rower schować do tego przedsionka i mamy pewność, że jest on bezpieczny.

Zanim wybierzemy się w naszą podróż życia należy sprawdzić namiot w domu. Warto go rozłożyć i zobaczyć czy jest kompletny i nie posiada jakiś wewnętrznych uszkodzeń. Warto zrobić to tydzień lub dwa tygodnie przed planowaną wycieczką, ponieważ wtedy mamy jeszcze czas na to by ewentualnie oddać namiot do serwisu.

Podczas wycieczki samo wybranie odpowiedniego miejsca na obozowisko wcale nie jest prostą sprawą. Jest wiele pól namiotowych, gdzie podłoże jest już specjalnie przygotowane pod rozstawienie namiotu. Miejsce wybieramy w zależności od tego jak mamy w planach spędzić wolny czas. Planowanie dłuższego pobytu na polu namiotowym to świetna opcja, warto jednak tam poszukać płaskiego miejsca, które jest osłonięte od wiatru. Dodatkowo watro zwrócić uwagę czy miejsce to jest zacienione w godzinach popołudniowych. Silne słońce może sprawić, że nasz namiot ulegnie odbarwieniu. Warto jednak pamiętać o tym, że nie należy stawiać namiotu bezpośrednio pod drzewami, ponieważ istnieje duże ryzyko zabrudzenia go przez ptaki, a dodatkowo deszcz kapie także z drzewa, co podczas ulewy sprawi, że namiot będzie mokry jeszcze bardziej. Żeby lepiej przygotować miejsce, w którym mamy w planach się rozbić, warto jest posprzątać poprzez usunięcie kamieni, gałęzi oraz szyszek, które pod materiałem namiotu mogą pogarszać komfort snu.

Jeśli nasza wycieczka ma wyglądać tak, że mamy wędrować z plecakiem i codziennie nocować w innym miejscu to należy przygotować się do rozbicia obozowiska w trochę inny sposób. Takie wycieczki wymagają od nas dużej elastyczności ponieważ rozbijamy się w miejscu, gdzie akurat zastał nas mrok. Podstawą jest by biwak rozstawić w miejscu, które jest blisko wody pitnej. Dlatego dobrze jest wcześniej przeanalizować mapę i sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się woda pitna. Ważnym elementem jest sprawdzenie podłoża. Nie znamy terenów więc mogą okazać się one podmokłe, a to sprawi, że będziemy mieli duży problem już po rozstawieniu namiotu, ponieważ szybko będzie on mokry.

Podczas rozbijania namiotu musimy dokładnie wiedzieć w jaki sposób się to robi. Ważne jest by zapoznać się dokładnie z dołączoną instrukcją przed wyjazdem. W ten sposób zabezpieczmy się na przyszłość, ponieważ może okazać się, że będziemy musieli rozbijać namiot podczas deszczu lub ulewy, a wtedy rozbijanie jest znacznie utrudnione.