Jak przygotować się do biwaku?

Biwak zawsze budzi bardzo duże emocje i to nie tylko u młodych osób. Jest to forma spędzania wakacji, którą preferuje także duża część dorosłych osób. Pytanie jednak jak przygotować się dobrze do spania w plenerze i życia na plecaku, by te wakacje były przez nas miło wspominane i nie okazały się zupełną klapą! Jest na to kilka sposób!

Adwokat sprawy karne Warszawa
http://roman-adwokat.pl
Profesjonalne porady prawne w Warszawie.
Kompleksowe usługi z zakresu prawa karnego.

Ilość rzeczy, które zabieramy ze sobą pod namiot powinna być bardzo przemyślana. Adwokat sprawy karne Warszawa. Spakowanie odpowiednio plecaka jest trudne, ponieważ mamy świadomość tego, ze wszystko co ze sobą weźmiemy, następnie będziemy musieli nosić na swoich plecach. Warto jednak pamiętać o tym, że każdemu z nas zdarza się sytuacja, w której rozbijamy już swój namiot i orientujemy się, że czegoś ze sobą nie zabraliśmy. Czasem jest tak, że zapomnimy śledzi do rozbicia namiotu, innym razem zapomnimy bardzo ważnego garnka, a może się nawet okazać, że wieczorem robi się zimno, a my nie wzięliśmy ze sobą odpowiedniego ciepłego swetra. Pytanie wiec jak dobrze sobie zaplanować pakowanie, by takich wpadek uniknąć?

Podstawą dobrego pakowania jest stworzenie listy najpotrzebniejszy i niezbędnych rzeczy, które należy ze sobą zabrać. Warto zabrać się za nią z bardzo dużym wyprzedzeniem, głównie dlatego, że daje nam to możliwość dokupienia potrzebnych rzeczy. Jeśli zorientujemy się w nocy dzień przed wyjazdem, że brakuje nam termosu, to raczej trudno będzie znaleźć sklep, w którym będziemy mogli go kupić. Dodatkowo robienie listy na ostatnią chwilę może sprawić, że i tak czegoś zapomnimy. Robienie listy wcześniej daje nam możliwość zapisywania kolejnych pozycji, w momencie, w którym sobie o nich przypomnimy. W dzień w którym już będziemy chcieli się pakować warto sprawdzić każdą pozycję z listy czy znajduje się w rzeczach do zapakowania. Przed samym wyjazdem powinniśmy zrobić dokładnie to samo.

Aby ustalić potrzebne rzeczy powinniśmy w dużej części wziąć pod uwagę rodzaj biwaku, na który się wybieramy. Zupełnie inne rzeczy będą nam potrzebne jeśli na wyjazd będziemy wybierać się pociągiem, autobusem lub rowerem, a inne jak samochodem lub pieszo. Pomóc w określeniu potrzebnych rzeczy na pewno da nam udzielenie odpowiedzi na kilka podstawowych pytań.

  • Jaka pogoda ma być w czasie naszego wyjazdu?
  • Czy miejsce biwakowe, będzie miało dostęp do bieżącej wody? Jeśli nie to gdzie w pobliżu znajduje się dostęp do wody pitnej?
  • Czy mamy uczulenie na różnego rodzaju pyłki albo użądlenia owadów?
  • Gdzie znajduje się miejsce biwakowe, czy będzie tam dużo leśnej zwierzyny lub miejsce to znajduje się z dala od zabudowań?

Na pewno pojawi się w Twojej głowie znacznie więcej pytań, te jednak są podstawowe. Podstawą są jednak standardowe rzeczy, które każdy z nas musi mieć podczas biwakowania. Do rozbicia namiotu potrzebne są nam śledzie, sznurki i różnego rodzaju liny. Przydać może się także młotek i toporek. Do wygodnego spania potrzebne jest zaopatrzenie się w karimatę i materac dmuchany. Śpiwór, koc oraz poduszki mogą znacznie podnieść komfort spania. Przydatna może okazać się bardzo plandeka wodoodporna. Do wieczornego miłego spędzenia czasu mogą się przydać składane krzesła i stoliki.

Warto także zabrać ze sobą podstawowe produkty. Taki niezbędnik to wodoodporne zapałki, papier toalety, latarka z bateriami najlepiej. Może przydać się płaszcz przeciwdeszczowy oraz scyzoryk. Warto także zainwestować w podstawowe rzeczy do apteczki. Leki przeciwbólowe oraz przeciwko gorączce. Warto także zainwestować w odpowiednie spraye przeciwko owadom.

To jest taki niezbędnik podstawowych rzeczy, warto jednak pamiętać także o nieprzemakalnym obuwiu oraz odpowiednim plecaku.